Elewacje budynkw

Elewacje w Warszawie

Wiosna jest idealnym momentem, aby przeprowadzić remont elewacji. Przez zimę prawdopodobnie straciła ona nieco na wyglądzie, a jeśli dodatkowo dom nie był odnawiany z zewnątrz przez ostatnie kilka czy kilkanaście lat, elewacja z pewnością domaga się remontu. Należy pamiętać, że elewacja budynku pełni nie tylko funkcję dekoracyjną, ale służy także utrzymaniu temperatury, dlatego jeśli chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu, zadbaj o remont elewacji swojego domu. Remont elewacji w Warszawie oraz innych miastach, gdzie znajdują się profesjonalne firmy, możesz połączyć remont elewacji z ociepleniem budynku. Jest to obecnie najczęściej stosowana metoda, ponieważ zyskujesz podwójnie, elewacja zostaje odnowiona, a dom ocieplony. Przy połączeniu tych robót możesz także wiele zaoszczędzić w porównaniu do sytuacji, gdybyś zdecydował się przeprowadzić remont osobno ocieplenie, a później remont elewacji. Warszawa jest miastem bardzo zróżnicowanym architektonicznie, znajdują się tu zarówno stare, przedwojenne kamienice, jak i nowoczesne wieżowce ze szkła i stali. Dzięki temu lokalne firmy, zajmujące się remontami elewacji, mają duże doświadczenie w zróżnicowanym zakresie.

W starych budynkach ściany są z reguły jedynie otynkowane i pomalowane. W bardziej nowoczesnym budownictwie, bardziej zaawansowanym architektonicznie, ściany są starannie ocieplone, otynkowane oraz dodatkowo zabezpieczone specjalnymi farbami elewacyjnymi. Gwarantuje im to długą żywotność oraz efektowny wygląd przez co najmniej kilka lat.

Przebieg remontu elewacji

To, jak będzie przebiegał remont elewacji, zależy od materiału, z którego wykonane są ściany budynku. W przypadku drewna najpierw szlifuje się zewnętrzną warstwę, później szpachluje się wszelkie ubytki i maluje drewno lakierem. Elewacja ceglana uchodzi za najprostszą i najtrwalszą. Remont ściany z cegły z reguły ogranicza się do oczyszczenia z soli. Najlepiej zrobić to myjką ciśnieniową. Drugim i kolejnym etapie jest pomalowanie ścian impregnatem, który będzie blokował zanieczyszczenia w przyszłości. Kwestia z elewacją tynkową jest bardziej skomplikowana. To, jak wielki remont elewacji będzie trzeba przeprowadzić, zależy od tego, czy przy poprzednim tynkowaniu użyte zostały materiały dobrej czy kiepskiej jakości. Warto wiedzieć, jak będzie wyglądał remont elewacji naszego domu, jednak tak naprawdę zajmą się tym profesjonaliści, raczej nie robimy tego samodzielnie. Czasem jednak metamorfozę elewacji możemy wykonać sami, dzięki temu nadamy naszemu domowi całkowicie nowy wygląd. Kiedy widzisz, że Twoja elewacja jest już zanieczyszczona przez kurz i spaliny, możesz zdecydować się na zamontowanie na elewacji płytek z gotową fugą. Jest to trwała dekoracja każdego budynku, a jej zamontowanie nie wymaga wiele czasu i umiejętności, dlatego można to zrobić samodzielnie. W Warszawie remonty elewacji przy pomocy płytek z gotową fugą zyskują na popularności. Warto jednak zastanowić się, czy nie lepiej przeprowadzić gruntowny remont.

Wykańczanie elewacji

Przy wykańczaniu elewacji domu jednorodzinnego należy pamiętać o tym, by dobrać właściwy kolor farby zewnętrznej. W Polsce zasadniczo nie stosuje się przepisów, które nakazują malowanie elewacji domów jednorodzinnych na określone kolory z danej palety, dlatego też do dyspozycji jest pełna gama interesujących wariantów do wyboru.

Elewacje - malowanie

Klasyka to kolor biały – pasujący zarówno do domów w stylu nowoczesnym i klasycznym. Biel pasuje do wszystkich odcieni dachów i elementów blacharskich, a także stolarki, dlatego to sprawdzony wybór. Inne popularne kolory to odcienie beżów na domy w stylu klasycznym, a także szarości dla domów w stylu nowoczesnym.

Przy doborze kolorystyki na ściany zewnętrzne warto zawsze brać pod uwagę całość budynku i jego otoczenia – wspomniane już elementy, w tym dach, rynny i inne obróbki blacharskie, podjazd, ogrodzenie czy okna i drzwi. Tylko wtedy będzie można uzyskać najbardziej atrakcyjny wizualnie rezultat.

Jeżeli nie wiedzą Państwo nadal, na jakie kolory się zdecydować, na naszej stronie internetowej JACK-BUD znajduje się specjalne narzędzie pozwalające na kolorowanie domów – można skorzystać z gotowych zdjęć lub też załadować własne, a następnie pokolorować je, używając do tego specjalnych warstw i zaznaczając odpowiednie elementy.

Elewacja - jaki kolor najlepszy
Firma JACK-BUD współpracuje z wieloma renomowanymi firmami z dziedziny budowlanej, zarówno na terenie Polski jak i z zagranicy. Jednak nie poprzestajemy i nadal dążymy do coraz większego i doskonalszego rozwoju naszej firmy,co za tym idzie jesteśmy otwarci na współpracę z nowymi klientami, wykonawcami i producen- tami.

Jackbud oferuje Państwu w konkurencyjnych cenach docieplenia domów i mieszkań.
Jackbud to własna mieszalnia farb, a także mieszalnia tynków.
Bogata oferta produktów Kreisel. Zapraszamy!

licznik odwiedzin:
Darmowy licznik odwiedzin

JACK-BUD
ul. Zdunowo 38, 09-142 Załuski,
Tel: 793 962 599